ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΕ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ

Δημοσιεύτηκε στις Σάββατο, 08 Νοέμβριος 2014

Στα πλαίσια της συνεργασίας του Δημοτικού Σχολείου με τον τοπικό Αθλητικό Σύλλογο «Η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ», δίνεται η δυνατότητα στους μαθητές του Σχολείου να παρακολουθήσουν δωρεάν αγώνες της Γυναικείας Ομάδας Καλαθοσφαίρισης (μπάσκετ), η οποία αγωνίζεται στο πρωτάθλημα της Α΄ Εθνικής Κατηγορίας.

Οι μαθητές θα συνοδεύονται από τους γυμναστές του Σχολείου και θα καθίσουν σε συγκεκριμένο χώρο στο γήπεδο.
Συνολικά θα παρακολουθήσουν 3 με 4 παιχνίδια.
Το πρώτο παιχνίδι θα είναι την Κυριακή 16 Νοεμβρίου στις 12:00΄το μεσημέρι μεταξύ των ομάδων της ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ και του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΒΟΛΟΥ.
Οι γονείς που επιθυμούν να συμμετέχουν τα παιδιά τους θα τα πάνε στις 11:45΄ στο χώρο έξω από το κλειστό γήπεδο, όπου θα τους παραλάβουν οι γυμναστές. Μετά τη λήξη του αγώνα οι γονείς θα παραλάβουν τους μαθητές από τον ίδιο χώρο.
Οι μαθητές που θα παραβρεθούν να ενημερώσουν προφορικά τους εκπαιδευτικούς Φυσικής Αγωγής μέχρι την Παρασκευή 14/11/2014