Έναρξη λειτουργίας Σχολής Γονέων

Δημοσιεύτηκε στις Δευτέρα, 15 Ιανουάριος 2018

dimrysiouΣας ενημερώνουμε ότι ξεκινούν στο σχολείο μας οι Σχολές Γονέων που γίνονται στο πλαίσιο του προγράμματος «Συμβουλευτική Υποστήριξη σχολικών κοινοτήτων Δήμου Θέρμης σχολικού έτους 2017-2018». Το πρόγραμμα οργανώννουν ο Δήμος Θέρμης και η Αντιδημαρχία Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης, Πολιτισμού και Νέας Γενιάς σε συνεργασία με την ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ Α.Ε.

Η πρώτη συνάντηση της ομάδας έχει προγραμματιστεί για την Τετάρτη, 24 Ιανουαρίου 2018, στις 19:15-21:00, στο Δημοτικό Σχολείο Νέου Ρυσίου, όπου θα οριστικοποιηθούν οι ώρες, οι ημερομηνίες και η θεματολογία του συνόλου των οκτώ (8) συναντήσεων της ομάδας.

Όσοι γονείς δεν έχουν δηλώσει ήδη συμμετοχή και επιθυμούν μπορούν να συμπληρώσουν την αίτηση που θα προσκομίσουν στην πρώτη αυτή συνάντηση.