Πρόγραμμα Εορταστικής Εκδήλωσης Τριών Ιεραρχών

Δημοσιεύτηκε στις Παρασκευή, 26 Ιανουάριος 2018

dimrysiouΣας ενημερώνουμε ότι την Τρίτη 30/01/2018 ημέρα του εορτασμού των «Τριών Ιεραρχών» οι μαθητές/ τριες θα συγκεντρωθούν στο σχολείο στις 08:30. Οι μαθητές/ τριες των Α’, Β’, Γ’ & Δ’ τάξεων θα παρακολουθήσουν την εκδήλωση για τον εορτασμό και θα σχολάσουν στις 09:30. Οι μαθητές/τριες των Ε’ & ΣΤ’ τάξεων θα συμμετέχουν στον εκκλησιασμό με τη συμμετοχή σημαιοφόρου και παραστατών και θα σχολάσουν με το πέρας του εκκλησιασμού.

Παρακαλούμε τους γονείς και κηδεμόνες να φροντίσουν για την έγκαιρη και ασφαλή προσέλευση και αποχώρηση των μαθητών/τριών.

Τα παιδιά που μετακινούνται με το λεωφορείο, θα γίνει ένα δρομολόγιο και θα έρθουν στο σχολείο περίπου στις 08:00 και θα αποχωρήσουν όλα μαζί μετά τη λήξη της εκδήλωσης και του εκκλησιασμού.