5η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Δημοσιεύτηκε στις Τετάρτη, 26 Σεπτέμβριος 2018
psNRysiouΣας γνωρίζουμε ότι με απόφαση του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων, η Παρασκευή, 28 Σεπτεμβρίου 2018, ορίζεται ως ημέρα για την 5η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού με θέμα: «ΑΣ ΚΙΝΗΘΟΥΜΕ». Με απόφαση του Συλλόγου Διδασκόντων οι δράσεις την συγκεκριμένης ημέρας θα πραγματοποιηθούν στο χώρο του Τμήματος Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης στη Θέρμη.

Επειδή ο αριθμός των παιδιών είναι μεγάλος και δεν μπορεί να γίνει η επίσκεψη σε μία ημέρα, αποφασίστηκε να πραγματοποιηθεί ως εξής:

• Δ', Ε' και ΣΤ' τάξεις την Πέμπτη, 11 Οκτωβρίου 2018 και
  • Α', Β' και Γ' τάξεις την Πέμπτη, 18 Οκτωβρίου 2018.

Τις επόμενες ημέρες θα σταλούν υπεύθυνες δηλώσεις με τις οποίες θα επιτρέπεται τη συμμετοχή των παιδιών στις αθλητικές δράσεις που θα γίνουν.

Απαραίτητη προϋπόθεση για τη συμμετοχή είναι να υπάρχει στο σχολείο το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.)