Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητών

Δημοσιεύτηκε στις Τετάρτη, 12 Ιούνιος 2019

adymΣας ενημερώνουμε ότι με την καθιέρωση του Ατομικού Δελτίου Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.) ως δικαιολογητικό εγγραφής των παιδιών στην Α΄ Τάξη του Δημοτικού Σχολείου, καθώς και ως ιατρικό πιστοποιητικό παρακολούθησης της υγείας των μαθητών/τριών κατά τη διάρκεια φοίτησης αυτών στις σχολικές μονάδες της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης (Π.Ε. και Δ.Ε.), θα πρέπει να κατατίθεται στην οικεία σχολική μονάδα στην εγγραφή  στην Α' τάξη του Δημοτικού Σχολείου και στην έναρξη φοίτησης στη Δ' τάξη του Δημοτικού Σχολείου.

Καλούνται οι γονείς των μαθητών και των μαθητριών που θα φοιτήσουν το σχολικό έτος 2019-2020 στην Δ' τάξη του Δημοτικού Σχολείου να προσκομίσουν το Ατομικό Δελτίο Υγείας των Μαθητών/τριών μέχρι τις 13 Σεπτεμβρίου 2019.

Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.) μπορείτε να το αναζητήσετε από τη διεύθυνση του σχολείου ή να το βρείτε εδώ.