Συμβουλευτική Υποστήριξη Σχολικών Κοινοτήτων

Δημοσιεύτηκε στις Τετάρτη, 06 Νοέμβριος 2019

anatoliki2019Σας ενημερώνουμε ότι η Αντιδημαρχία Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης, Πολιτισμού και Νέας Γενιάς Δήμου Θέρμης, με την υποστήριξη της Αναπτυξιακής Εταιρείας ΟΤΑ Ανατολικής Θεσσαλονίκης ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ Α.Ε. υλοποιούν δωρεάν πρόγραμμα συμβουλευτικής υποστήριξης για γονείς, μαθητές και εκπαιδευτικούς των σχολείων του Δήμου.

Στόχος του προγράμματος είναι η έγκαιρη απεικόνιση και αντιμετώπιση τυχών δυσκολιών που έχουν σχέση με την ομαλή εξέλιξη των παιδιών, η ευαισθητοποίηση και η καθοδήγηση των γονέων και η αποτελεσματική διαχείριση των παιδιών μέσα και έξω από τη σχολική τάξη.

Οι δράσεις του προγράμματος περιλαμβάνουν:

• Συμβουλευτική Στήριξη (ατομική - οικογενειακή)
  • Σχολές Γονέων
  • Πρόγραμμα για γονείς: Ορθή χρήση και κίνδυνοι στο διαδίκτυο
  • Ομάδες παιδιών και εφήβων

Πληροφορίες, Ραντεβού, Δηλώσεις Συμμετοχής

καθημερινά 09:00 - 15:00

Ελευθερία Πήτα, Ψυχολόγος,

Τηλ.: 2310 463 930

e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Αντιδημαρχία Παιδείας

Τηλ.: 2313 300 764