Συγκρότηση Ε.Δ.Υ. - Επικοινωνία

Δημοσιεύτηκε στις Σάββατο, 18 Σεπτέμβριος 2021

psNRysiouΣας ενημερώνουμε ότι στο σχολείο μας κατά τη σχολική χρονιά 2021–2022 λειτουργεί η Ε.Δ.Υ., Επιτροπή Διεπιστημονικής Υποστήριξης, η οποία αποτελείται από την κοινωνική λειτουργό Στόλη Αδαμαντία, την ψυχολόγο Χριστοδουλάκη Ιωάννα και την ειδική παιδαγωγό, εκπαιδευτικό του τμήματος ένταξης, Μαρία Χατζηιωαννίδου.

Ο στόχος της Ε.Δ.Υ είναι η συμβουλευτική, κοινωνικοσυναισθηματική και μαθησιακή υποστήριξη του συνόλου της εκπαιδευτικής κοινότητας: των εκπαιδευτικών, των μαθητών και των οικογενειών τους.

Οι γονείς που ενδιαφέρονται μπορούν να επικοινωνήσουν με τα μέλη της Ε.Δ.Υ. στα τηλέφωνα του σχσολείου κάθε Τρίτη και Παρασκευή από τις 9:00 μέχρι και τις 11:00, έτσι ώστε να πραγματοποιήσουν συμβουλευτική συνάντηση καθώς και να ενημερωθούν για τις υπηρεσίες της Ε.Δ.Υ.