Erasmus+ (2020-2023) - Completion of the 4th Capsule Activities - Ολοκλήρωση των δραστηριοτήτων της 4ης Ενότητας

Δημοσιεύτηκε στις Τετάρτη, 25 Ιανουάριος 2023

Logo erasmus 2020 smWe have completed the fourth capsule activities of the ERASMUS+ project about addiction to screens.

Many students of our school took part in the activities and acquired awareness on the topic. The activities are described in the following video which our students are going to present to our partners in Croatia during the 4th mobility.

Ολοκληρώσαμε τις δραστηριότητες που αφορούσαν την τέταρτη ενότητα του προγράμματος ERASMUS+ για τον εθισμό στις οθόνες.

Στις δραστηριότητες συμμετείχαν πολλά από τα τμήματα του σχολείου μας και πολλά ήταν τα οφέλη που αποκόμισαν οι μαθητές, με αποτέλεσμα να αποκτήσουν μια πιο ολοκληρωμένη γνώση του θέματος. Οι δραστηριότητες περιγράφονται στο παρακάτω βίντεο το οποίο οι μαθητές μας πρόκειται να παρουσιάσουν στους εταίρους μας στην Κροατία κατά τη διάρκεια της 4ης κινητικότητας.